Czy ciągłe siedzenie w domu może spowodować problemy ze zdrowiem?

Witam. Od 19 roku, czyli od zakończenia szkoły co raz rzadziej zacząłem wychodzić z domu (głównie wychdziłem ze znajomymi od czasu do czasu i na studia). Mam depresje endogenną i wykonywanie najprostszych czynności jest dla mnie wyzwaniem nie do przejścia. Głównie siedzę przed komputerem albo śpię. Czy będę miał przez to problemy zdrowotne? Czy zmiana trybu na bardziej aktywny rozwiąże moje problemy?

Witam Pana
Nie napisał Pan czy leczy Pan depresję
i w jaki sposób leczy Pan depresję.
Depresja endogenna jest bardzo niebezpieczną chorobą,
zwłaszcza wtedy, gdy nie jest leczona, gdyż cały czas
postępuje, utrwala się i przyjmuje formę przewlekłą.
Często prowadzi do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Jeżeli zdoła Pan wykrzesać z siebie tyle energii
do działania, żeby prowadzić bardziej aktywny tryb życia,
to oczywiście bardzo wspomoże leczenie depresji.
Nie zastąpi jednak leczenia.
Cierpi Pan z powodu depresji już od 3 lat.
Jest Pan młodym człowiekiem, a choroba zabiera Panu
młodość i całą radość życia.
Przed Panem wiele długich lat życia.
Ważne, żeby przeżył je Pan ciesząc się każdym dniem
swojego życia i czerpiąc z niego to, co najlepsze.
Proszę wreszcie zadbać o swoje zdrowie.
W leczeniu depresji endogennej najlepsze rezultaty przynosi
połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią.
Proszę tego nie lekceważyć i zadbać o siebie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, choruje Pan na depresje endogenną, czas spędza Pan przed komputerem lub śpi. Zmiana trybu na bardziej aktywny może poprawić Pana stan. Rozumiem, że jest Panu trudno, jest to w tej chwili wyzwanie, ale proszę o siebie zadbać. Spróbować wyznaczać sobie na początek małe cele, zacząć od spaceru, zastanowić się co lubi Pan robić, co sprawiało Panu przyjemność. Może Pana zainteresuje książka: Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń John Teasdale, Mark Williams, Zindel Segal
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl