Czy ciąża w tym przypadku jest wykluczona?

Witam. Mam 28 lat. 16 września miałam ostatnia miesiączkę 6 października zaczely się brązowo czerwone uplawy z dnia na dzień coraz bardziej obfite wygląda to jak słabo obfita miesiączka uplawy głównie po oddaniu moczu. Dzień przed uplawami doszło do stosunku. Czy ciąża w tym wypadku jest wykluczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciążę można wykluczyć bądź potwierdzić za pomocą testu ciążowego z moczu oraz krwi. Objawy, jakich doświadcza kobieta nie są wyznacznikiem tego, czy jest w ciąży. Test najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki – wówczas będzie najbardziej wiarygodny.

Ponadto brązowo-czerwone upławy nie są typowym objawem ciąży. Mogą one pojawiać się w przypadku nadżerki szyjki macicy, polipów, mięśniaków lub stanów zapalnych. Inną możliwą przyczyną są zaburzenia hormonalne.

Zwiększoną wydzielinę (zwłaszcza po oddaniu moczu) obserwuje się również przy zapaleniu cewki moczowej. Warto więc, żeby przebadał Panią nie tylko ginekolog, ale również urolog.

O czym świadczą upławy przeczytać może Pani w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-uplawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.