Czy ciśnienie rozkurczowe nie jest niskie?

Witam,. Choruje na nerwicę hipochondrie Proszę mi powiedzieć czy ciśnienie 105 na 60 , bądź 110 na 56 jest prawidłowe czy ciśnienie rozkurczowe nie jest niskie? Zdążą mi się że jest poniżej 60 rozkurczowe ale wcześniej jest powyżej 60 Max do 72 rozkurczowe. Czy to.normalne że może być poniżej 60 ? Dodam że pół roku temu bylam w Niemczech u kardiologa i wszystko wporzadku zdrowe serducho. W takim razie poniżej 60 jest to normalne? Puls mam w normie, max do 80 jeśli coś robię i po chwili sprawdzę cisnienie, tak w spoczynku jak.ssiedzę mam 60 czasem 58 , korzystam z ciśnieniomierza nadgarstkowego Serdecznie pozdrawiam

Należy Pani do osób z niskim ciśnieniem i niskim pulsem czyli do tzw "wagotoników" , Nie stanowi to zagrożenia zdrowia , a raczej daje niskie ryzyko chorób krążenia . Ważne regularne płyny > 2 litrów, lekkie regularne posiłki i aktywność fizyczna. Przewlekły stres i wszystkie leki zwłaszcza uspokajające, przeciwlękowe , betablokery, leki krążeniowe etc etc ; mogą nasilać skurcz naczyń i "rozleniwiać " krążenie...powodować senność ! Przy gimnastyce, biegu, ćwiczeniach aerobowych zwykle rośnie ciśnienie i puls to dobry trening dla układu krążenia i relaks dla psychiki!

Ważny PACJENT: skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Ważny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , Ważna aktywność fizyczna, regularne ćwiczenia; dobra dieta, nawodnienie i spokój . Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, lęki, przeżycia traumatyczne, zaburzenia snu; Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Ważna praca, życie rodzinne, stresy i problemy życiowe... Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań