Czy cukrzyca mimo diety mogła się rozwinąć?

Witam. Jestem w 31 tc. W 24 tc robiłam test obciążenia glukozy i wynik wyszedł taki: na czczo 78 po 1h 147 a po 2h 146. Dostałam skierowanie do diabetologa który zalecił mi dietę i mierzenia cukru 4 razy dziennie. Od 5 tyg jestem na diecie i wyniki na czczo mam w granicach 70-78 a po posiłkach 85-110. W 32 tyg mam powtórzyć badania i obawiam się wyniku. Czy cukrzyca mimo diety mogła się rozwinąć? Niby mieszcze się w normie ale cały czas mam obawy czy aby na pewno dieta w zupełności wystarczy.

Dzień dobry,

jeżeli aktualnie przy stosowaniu diety poziom glukozy we krwi mieści się w normie - to nie powinna się Pani obawiać testu kontrolnego z obciążeniem glukozy.

Należy pamiętać, że odpowiednio zbilansowana dieta może być sposobem leczenia większości jednostek chorobowych.

Pozdrawiam
Joanna wardenga