Czy da się wyleczyć stwierdzoną dysleksję?

Witam mam 23 skończyłem Liceum mam stwierdzoną dyslekcje,problemy z pamięcią logicznym myśleniem liczeniem nauką języka obcego ,podejmowaniem decyzji, Po testach u psycholog ja powiedziałem że chciałbym mieć własną firmę i być zamożnym obecnie pracuje jako magazynier psycholog mi powiedziała że lepiej jak bym pracował jako magazynier mam zapytanie śmiem podejrzewać u siebie upośledzienie umysłowe w stopniu lekkim czy to jest właśnie to i czy jest to dziedziczne i czy o tej firmie moge zapomnie

Witam,

przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe wpływają na poczucie własnej wartości. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiej samooceny (poczucia własnej wartości). Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz: 1)Czy doceniasz siebie? 2)Czy lubisz siebie? 3)Czy akceptujesz swoje zachowanie? 4)Jaka jest twoja skuteczność? 5)Czy masz poczucie własnej godności? 6)Jak widzisz siebie? Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu.
Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Pojawiają się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy.
Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy.
W Pana przypadku zalecałabym psychoterapię jako metodę leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Otrzymał Pan od psychologa diagnostyczną informację zwrotną, dzięki której może Pan podjąć chęć i zaangażowanie w rozwój tych umiejętności, które może na ten moment nie są Pana mocną stroną-wszystko zmienia się...

Jak najbardziej może Pan rozwijać i doskonalić te umiejętności, które są Pana mocną stroną-domniemywam, że mogą to być zdolności twórcze-a wszystko to po to, żeby dotarł Pan do źródła, jaki rodzaj działalności sprawiałby Panu radość i wyzwalał wewnętrzną motywację do wzrastania.
Aby osiągnąć sukces potrzebna jest mądra pracowitość, pracowitość i jeszcze raz pracowitość.

Jeśli chce Pan założyć Firmę, to na pewno się uda, bo najważniejsza jest motywacja wewnętrzna.
Trzeba podążać za swoimi marzeniami, czego Panu serdecznie życzę,

Jeśli miałby Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com