Czy depresja do mnie wróciła?

Na depresję leczyłam się ok. 1,5 roku, jednak od 3 tygodni nie biorę leków. Po pierwsze sama je odstawiłam, bo czułam się dobrze, a po drugie od nowego roku nie ma w moim mieście już lekarza psychiatry, który przyjmowałby na "kasę chorych" tylko przyjmuje prywatnie, a mnie na takie wizyty nie stać. Na przeżycie miesiąca mam ok. 400 zł. Jednak od kilku dni codziennie płacze, czuję się taka bezsilna, nie sypiam po nocach, a jak już zasnę, to śnią mi się tak koszmarne i zarazem realistyczne sny, że na drugi dzień boję się nadchodzącej nocy. Co mam zrobić? Nie stać mnie na prywatną wizytę u specjalisty, chyba najłatwiej byłoby skończyć z tym życiem. Nie chcę znowu przeżywać tej choroby na nowo, to ponad moje siły.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Pani stan psychiczny pogorszył się po odstawieniu leków, dlatego też należałoby w tej sprawie skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Do psychiatry nie musi Pani iść w swojej przychodni, może to być poradnia, która znajduje się np. w innym szpitalu czy mieście. Warto zapytać lekarza rodzinnego, gdzie może Pani najbliżej swojego miejsca zmieszania skorzystać z pomocy psychiatrycznej.
W trakcie oczekiwania na wizytę może Pani skorzystać z pomocy psychologicznej, jeśli taka jest dostępna w Pani miejscowości. Z usług psychologa może Pani skorzystać bezpłatnie w ośrodkach państwowych. Na ten temat informacje może Pani uzyskać w OPS. Tam też może się Pani dowiedzieć, czy ewentualnie mogłaby Pani starać się o wsparcie materialne, którym mogłaby Pani zapłacić za prywatną wizytę psychiatryczną.

Pozdrawiam