Czy dni płodne mogą wystąpić po zakończeniu miesiączki?

Dzień dobry! Chciałam zasięgnąć porady odnośnie dni płodnych - czy mogłyby one wystąpić w tym przypadku zaraz po zakończeniu miesiączki. Długość ostatnich 6-ciu cykli licząc od października 2013: 30, 31, 31, 25, 33, 32 dni. Z czego ostatnią miesiączkę miałam 24 kwietnia b.r. Natomiast 30 kwietnia doszło do stosunku bez zabezpieczenia bez wytrysku. Czy możliwe, że były to wtedy moje płodne dni i czy ryzyko ciąży jest duże? Proszę o rzeczową odpowiedź. Z góry dziękuję! :)

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, rzeczowa odpowiedź na Pani pytanie zależy od sensu pytania.
Jeżeli Pani pyta czy w 7 dniu cyklu można zajść w ciążę - rzadko.
Jeżeli Pani pyta czy po tym stosunku mogła Pani zajść ciąże - oczywiście tak,gdyż plemnik może " oczekiwać" na komórkę jajową w drogach rodnych do 5 a nawet 7 dni.
Ponieważ minęły 3 tygodnie - proponuje wykonać test ciążowy.