Czy faktycznie słusznie podejrzewam u siebie nerwicę?

Witam. Przy połykaniu śliną strzela mi coś w krtani od kilku dni. Oprócz tego dziś zaczęło mnie uciskać i boleć krtań. Mam lekkie duszności. Podejrzewam nerwicę bo żyje ostatnio w ciągłym stresie.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
na podstawie podanego przez Pana opisu nie można stwierdzić, czy dolegliwości somatyczne mają podłoże stresowe. Zalecam w pierwszej kolejności wizytę u laryngologa, który będzie mógł sprawdzić pod kątem fizycznym, czy wszystko jest w porządku. Jeśli diagnoza nie wykaże żadnych problemów w tym obszarze, to warto udać się na konsultację do psychologa, który będzie mógł przeprowadzić szerszy wywiad, aby móc Panu pomóc.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com