Czy guz na jajniku zawsze oznacza nowotwór?

W listopadzie dowiedziałam się że mam guza na jajniku. Miał on wtedy 5 cm wielkości . Kolejną wizyte miałam 6 lutego guz ma 6 cm ale od mojego lekarza nie dostałam konkretnej odpowiedzi jaki to guz . Czy to znaczy ze nowotór ? Do czerwca powinnam być juz po operacji . Mam 18 lat a guz jest na prawym jajniku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie każda zmiana guzowata/torbielowata oznacza nowotwór złośliwy. Musi się Pani udać do lekarza prowadzącego celem uzyskania odpowiedzi. Pozdrawiam