Czy i jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży?

Dzień dobry, przez własnej głupoty zaczelam przyjmować tabletki Sylvie 30 w 6 dzien cyklu czyli tuż po okresie, w 16 dzien cyklu mialam stosunek, który był zabezpieczony, lecz przez przypadek raz prezerwatywa się zsuneka, lecz nie wystąpił w tym czasie wytrysk etc. Partner ma ogolny problem z dojsciem z roznych wzgledow. Czy i jakie jest prawdopodobieństwo ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

doustna antykoncepcja hormonalna, a więc również tabletki Sylvie 30 powinny być przyjmowane od pierwszego dnia naturalnego cyklu miesiączkowego, a więc od pierwszego dnia, w którym wystąpiło krwawienie menstruacyjne.

Jak informuje producent tabletek, istnieje możliwość rozpoczęcia blistra między drugim a piątym dniem krwawienia. Wówczas należy jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres jednego tygodnia.

W związku z tym, że rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek dopiero w szóstym dniu cyklu możliwe, że będzie musiała Pani zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przez całe obecne opakowanie. Tabletki mogą bowiem nie dać pełnej skuteczności. Dla pewności może Pani omówić tę kwestię z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania użytkowniczek znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-od-6-dnia-cyklu-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-rozpoczecie-6-dnia-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-od-6-7-dnia-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.