Czy istnieją soczek niwelujące ból podczas gdy słonce mocniej świeci?

Witam. Mam anizokorie i o ile na początku nie odczuwałam bólu przy świetle ostatnio nasiliły mi się bóle w oku gdy słońce mocniej świeci lub gdy jadę samochodem i ktoś ma mocne światła. Nie jest to taki zwykły ból bo boli mnie to oko w którym źrenica nie zwęża się. Moje pytanie brzmi czy są jakieś soczewki które by mi jakoś pomogły. Wady wzroku nie mam dlatego boję się kupić czego kolwiek żeby nie popsuć sobie wzroku.

Oczywiście gdy jedna żrenica jest większa to wpada przez nią dużo światła i oko może boleć.

Wszytsko niestety zależy od sytuacji w oku. I powodu dlaczego jedna żrencia jest szersza.
Można ją próbować zwęzić kroplami, można ją zminiejszyć chirurgicznie.

Są soczewki kontaktowe z namalowaną żrenicą ale zwykle to nie starcza bo namalowanie jest bardzo delikatne i tak się kończy poczuciem dużej ilości światłą w oku.

Myślę że trzeba zobaczyć jaki jest problem i próbować znaleść rozwiązanie.