Czy jednak zaszłam w ciążę podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, nie dawno zaczęłam współżyć z chłopakiem, oczywiście wcześniej postanowiłam zabezpieczyć się również z mojej strony. Niestety do stosunku doszło szybciej i nie zaczęłam jeszcze brać tabletek. Zaznaczę że to był mój pierwszy raz i się zabezpieczaliśmy. Chłopak doszedł we mnie w ale miał prezerwatywę.Krwi podczas stosunku było bardzo bardzo dużo. Krwawiłam przez kolejne 4 dni lecz mało obficie. 2 tyg później dostałam okres (planowo) wiec wzięłam pierwsza tabletkę Vines. Okres wydłużył mi się z 7 dni do 9. Był on normalny jak wcześniej ale ze skrzepami. Pod koniec okres był brązowy nadal ze skrzepami. Na brązowo plamiłam tydzień czasu. Ostatnio jednak zauważyłam, że dużo więcej śpię, od wczoraj budzę się spocona, od czasu do czasu czuje nudności ale nigdy nie wymiotowałam. Regularnie patrze na swoją wagę ale nic się nie zmienia. Aktualnie od stosunku do dzisiaj mija 37 dni a od brania tabletek 24 dni. Jestem strasznie przerażona że jednak mogłam zajść w ciąże. Zastawiam się czy jestem w ciąży czy to tylko wina hormonów które biorę po raz pierwszy i potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej Pani samopoczucie może mieć związek z rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej. Każde tabletki antykoncepcyjne niosą ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Ponadto organizm musi przyzwyczaić się do codziennej dawki hormonów.

Skoro od stosunku minęło już 37 dni, to najlepszym sposobem na zweryfikowanie tego, czy nie zaszła Pani w ciążę będzie wykonanie testu ciążowego, który da Pani ostateczną odpowiedź na pytanie, czy mogła Pani zajść w ciążę. Najprawdopodobniej da on wynik negatywny, skoro stosowali Państwo zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, a okres pojawił się w terminie.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-w-terminie-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-w-normalnym-terminie-stosunek-bez-penetracji-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-miesiaczka-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.