Czy jest duże ryzyko ciąży u 20-latki?

Witam, Od roku stosuje krążki dopochwowe Adaring. Zawsze stosowałam je zhodnie z ulotką, wkładałam i wyjmowałam dokladnie o tej samej porze. Niestety włożyłam ostatni krążek ok. 10-12 godzin pozniej niz zwykle. 3 dni pozniej wspolzylam w chlopakiem i dopiero po tym fakcie sprawdzilam w ulotce ze krazek trzeba wlozyc z opoznieniem nie wiekszym niz 3h od zwyklej pory. Moja pomylka wynikala z tego ze przez poprzednie 3 lata uzywalam tabletek vines w których spoznienie moze wynosic do 12h i nie wiadomo czemu ubzdurałam sobie ze tu pewnie tez tak jest. Czy istnieje duze realne prawdopodobienstwo ze zaszlam w ciaze?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w każdym przypadku nieprawidłowego przyjmowania antykoncepcji i odbycia stosunku istnieje ryzyko wystąpienia ciąży. Dla pewności zachęcamy do wizyty u ginekologa, by upewnić się, czy doszło do zapłodnienia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-po-a-srodki-wczesnoporonne

https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.