Czy jest duże ryzyko ciąży u 22-latki po pominięciu tabletki Vibin Mini?

Dzień dobry. Zapomniałam 14tej tabletki vibin mini. Biorę zawsze o godz. 20:00. Zapomniałam wziąć tej tabletki bo akurat wtedy uprawialiśmy seks... zorientowałam się następnego dnia rowno o 20:00 a wiec minęły 24 godziny. Czy ryzyko zajścia w ciążę zwiększyło się? Zażyć tabletkę "dzień po"?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Według producenta:

"Jeśli tabletka została zapomniana w tygodniu drugim również trzeba niezwłocznie przyjąć pominiętą tabletkę, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek. Nie ma ryzyka zajścia w ciążę a stosowanie dodatkowego zabezpieczenia nie jest konieczne."

Należy pamiętać, że im więcej tabletek zostało pominiętych, tym zawsze większe ryzyko utraty ochrony i zajścia w ciążę.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska