Czy jest możliwość zarażenia się hiv poprzez głęboki pocałunek z osobą zarażoną hiv?

Witam, 1. czy jest możliwość zarażenia się hiv poprzez głęboki pocałunek z osobą zarażoną hiv ? nie mówię o ślinie która jest mało zakaźna a o ranach w jamie ustnej? czy akurat tak mała ilość krwi ( bo przecież widać jak komuś leci krew) jest w stanie przykleić się do rany osoby zdrowej czy to raczej niewykonalne? kiedyś moja kuzynka całowała się z obcokrajowcem starszym od siebie i teraz zachodzi w głowę czy może jest zakażona. seksu nie uprawiali ani oralnego, waginalnego oraz analnego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanym mechanizmie mogło dojść do zarażenia. Niemniej jednak zranienia śluzówki musiałyby być obecne u obojga partnerów. W razie wątpliwości kuzynka powinna udać się do lekarza chorób zakaźnych, który zleci niezbędne badania.