Czy jest realna szansa na ciążę?

Dzień dobry! Miesiąc temu wybrałam się do ginekologa - ten wykrył u mnie dwa torbiele i polipa. Kazał mi brać ORGAMETRIL 2 razy dziennie przez 45dni. Jestem w trakcie leczenia, zrobiłam test ciążowy który wyszedł POZYTYWNIE (żadnego krwawienia podczas brania tych leków nie było). Moje pytanie - czy lek Orgametril mógł wskazać wynik dodatni przez swój skład i działanie? Czy może jest prawdopodobieństwo że faktycznie jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję :)

Lek. Michał Lenard

Orgametril nie powinien wpływać na wynik testu ciążowego. Sugeruję wykonać badanie bHCG z krwi, które rozstrzygnie, czy jest Pani faktycznie w ciąży. W przypadku pozytywnego wyniku powinna Pani przerwać przyjmowanie leku i zgłosić się niezwłocznie do ginekologa. Pozdrawiam!