Czy jest ryzyko ciąży u 18-letniej kobiety?

Witam, wczoraj zdecydowaliśmy się z dziewczyną na jej pierwszy raz i podczas pierwszego zbliżenia wytrysk doszedł poza pochwą ale wszystko wytarliśmy chusteczką i po chwili zdecydowaliśmy się na jeszcze raz w prezerwatywie ale ona pękła w zbiorniczku ale również do wytrysku doszło poza pochwą i pytanie jak duże prawdopodobieństwo jest zajście w ciąże po pierwszym razie dziewczyny i 4 dniach po okresie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku uszkodzenia prezerwatywy podczas stosunku zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciążę, niezależnie od tego, gdzie odbył się wytrysk oraz od dnia cyklu (zawsze przy nieprawidłowym zabezpieczeniu bądź jego braku należy liczyć się z możliwością zapłodnienia). Procentowe stwierdzenie szans na ciążę jest trudne, bez podania długości cyklu i pierwszego dnia miesiączki Pana dziewczyny, ciężko będzie także stwierdzić, podczas jakich dni odbywał się stosunek (czy były to dni płodne, czy nie). W takiej sytuacji należy zaczekać do dnia spodziewanego krwawienia i gdyby to nie wystąpiło, partnerka powinna wykonać test ciążowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zalozyc-prezerwatywe

https://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-prezerwatywach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.