Czy jest ryzyko ciąży w tej sytuacji u 18-latki?

Witam. Współżyłam dzisiaj z chłopakiem, przed współżyciem zauważyłam na bieliznie trochę czerwono-jasnego plamienia. Zabezpieczaliśmy sie prezerwatywa, nie doszlo do uszkodzenia prezerwatywy ani zsunięcia (sprawdzaliśmy po stosunku) ponadto chłopak nie doszedł w trakcie seksu. Kochaliśmy sie jeszcze wcześniej 27 maja i również nie doszlo do uszkodzenia prezerwatywy ani wytrysku w środku, lecz mialam duzo sluzu w ten dzien. Dzisiaj po zakończonym stosunku na bieliźnie pojawiły mi sie dwie nowe plamki krwi. Okres mam bardzo nieregularny ostatni trwal od 8 maja do 18 maja, według aplikacji do notowania miesiączek owulację powinnam miec od 4 do 14 czerwca, natomiast okres 25 czerwca. Czy sa szanse na zajście w ciążę? Co mogą oznaczać te plamki? Czy to owulacja? Czy powinnam wykonać testy ciążowe?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli korzystali Państwo z prezerwatywy i nie doszło do jej uszkodzenia ani zsunięcia, a także nie doszło do pełnego wytrysku w trakcie stosunku, ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niskie. Prezerwatywa jest skuteczną metodą antykoncepcji, szczególnie jeśli jest prawidłowo stosowana.

Co do plamień, które zostały zauważone na bieliźnie, mogą mieć różne przyczyny. Czerwono-jasne plamienie przed lub po okresie może być związane z zaburzeniami hormonalnymi, niewielkimi urazami, owulacją lub innymi czynnikami. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, co spowodowało te plamienia w Pani przypadku, ponieważ wymagałoby to dokładniejszej oceny lekarskiej.

Jeśli podobne sytuacje będą się pojawiały częściej, to zalecamy kontakt z ginekologiem, który będzie w stanie przeprowadzić podstawowe badania.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.