Czy jest szansa, że jednak nie będzie to zapalenie płuc?

Witam! Trafiłam z prawie 4-miesięczną córką do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Piszę z podejrzeniem gdyż wynika to z badania osłuchowo. Badania krwi (crp, leukocyty) w normie. Na wynik rtg musimy czekać. Czy jest szansa że jednak nie będzie to zapalenie płuc? A jeśli tak to ile trwa leczenie zakładając że to początkowa faza choroby bez gorączki tylko z mokrym kaszlem?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogą być obecne zmiany osłuchowe, bez podwyższonych parametrów biochemicznych. Leczenie zapalenia płuc trwa przynajmniej tydzień. Pozdrawiam.