Czy jest to możliwe przy tak wysokim TSH?

Mam 25 lat, kilka miesięcy temu w badaniach wyszło mi THS koło górnej granicy - 4,190. Badanie zostało wykonane po tym, jak byłam przeziębiona. Dostałam teraz skierowanie na ponowne zrobienie badania wraz z F4. Natomiast jest to dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ jestem szczupła i utrzymuję raczej stałą wagę. Do tego mam wiele objawów świadczących raczej o nadczynności tarczycy, takich jak: potliwość, szczególnie nadmierna dłoni i stóp (stale wilgotne dłonie), często też drżące ręce, nerwowość, problemy z zaśnięciem, ogólny "nadmiar" energii. Czy jest to możliwe przy tak wysokim TSH?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pani objawów niedoczynności tarczycy to bardzo dobrze. Lekko podwyższony poziom TSH mógł wynikać z przebytej infekcji. Proszę spokojnie powtórzyć badanie TSH łącznie z fT4, badania wyjaśnią ewentualne wątpliwości diagnostyczne.