Czy jest u mnie duże ryzyko poczęcia w tej sytuacji?

Na różnych forach kobiety piszą, że miały normalny okres w ciąży, za to na innych stronach piszą, że okres w ciąży jest niemożliwy. Stosunek odbywał się 27.12. okres dostałam w terminie 10.01. a teraz również dostałam mniej więcej w terminie bo 4 dni temu. Pierwszy dzień bolało mnie podbrzusze, a drugi dzien był bardzo obfity, teraz już się uspokoiło. Między tymi okresami miałam niepokojące objawy, dwa razy wymiotowałam, przez jakiś czas miałam też plamienia itp. Ale w końcu miałam te 2 okresy więc czy wciąż jest jakieś ryzyko? Wykonywałam ogólne badanie krwi i moczu, oprócz niedoboru żelaza i sporej ilości śluzu nic raczej nie wyszło niepokojącego, ale ja wciąż się zamartwiam... Dodam jeszcze, że stosunek był z zabezpieczeniem dzień przed owulacją, partner nie doszedł, W EWENTUALNOŚCI chociaż mówi że małe szanse, mogły być znikome ślady preejakulatu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po zapłodnieniu nie pojawiają się miesiączki. Czasem jednak w terminie spodziewanej miesiączki kobiety zauważają krwawienie, które bywa mylone z menstruacją. Tak naprawdę jest to krwawienie implantacyjne związane z zagnieżdżeniem zarodka. Zazwyczaj pojawia się ono po 6-12 dniach od współżycia, więc często po prostu zbiega się z terminem miesiączki.

Skoro miała Pani dwie menstruacje, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia. Należy to jednak potwierdzić testem ciążowym, który na tym etapie będzie z pewnością wiarygodny. Jego wynik da Pani ostateczną odpowiedź.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-miesiaczki-od-stosunku-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/4-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-stosunku-z-zabezpieczeniem-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.