Czy konieczne jest przyjmowanie leków przy insulinoodporności?

Witam. Lekarz stwierdził u mnie insulinoopornosc. Stwierdził to po wskaźniku Homma, który wyniósł 3,3. Insulina 14,58, glukoza 90. Zapisał mi leki :glucophage xr 500,dr 10p0 ,mam je brać przez miesiąc w różnych dawkach. Również dieta i sport. Czy ta przypadłość jest tak poważna,że muszę brać leki? Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
proponowałabym nie bagatelizować sytuacji. Jeśli chciałaby Pani spróbować bez leków, to najlepiej wdrożyć odpowiednią do wyników krzywej cukrowej dietę, respektować jej zasady i obserwować organizm. Jeśli waga spada, a poziom glukozy się reguluje (obniża się), to być może uda się Pani uniknąć farmakoterapii. Insulinooporność jest stanem przedcukrzycowym, jego zaniedbanie prowadzi do cukrzycy.
Zapraszam po indywidualne lub gotowe programy żywieniowe online:
www.dietetyk24.wroclaw.pl