Czy kontrola wskaźnika INR przed kardiowersją jest konieczna?

Dzień dobry. Czy w okresie około 3 tyg. przed zabiegiem kardiowersji kontrola wskaźnika INR jest konieczna czy odbywa się to tylko bezpośrednio przed samym zabiegiem? Dziękuję za pomoc.

Dzień dobry.INR przed kardiowersją kontroluje się głównie u osób,które stosują w celach przeciwzakrzepowych(istotne przy migotaniu przedsionków)warfarynę lub acenokumarol.Warunkiem wykonania bezpiecznej kardiowersji jest INR 2-3 w czasie co najmniej 3 tygodni przed kardiowersja.Stąd potrzebne jest badanie 3 tygodnie i bezpośrednio przed kardiowersja.