Czy krew wydobywająca się z odbytu jest czymś poważnym?

Czy krew wydobywająca się z odbytu jest czymś poważnym? Dzień dobry, jestem kobietą i mam 22 lata. Od miesiąca mam uporczywe bóle dolnej części lędźwi(zwłaszcza gdy siedzę, a taką mam pracę), bóle podbrzusza które są kłujące na przemian z lewej i prawej strony, czasem ból jest tępy, miewam przewlekłe bardzo bolesne biegunki oraz od pewnego czasu (może od 2 tygodni)na papierze toaletowym zauważyłam kropeczki krwi, nie dużo ale są widoczne. Na początku myślałam, że jestem w ciąży jednak to wykluczyłam, dodam że ten ból jest porównywalny do bólu miesiączkowego. Na pewno umówię się na wizytę u lekarza jednak to będzie dopiero w kwietniu. Co może mi być i na jakie badania lekarz powinien mi dać skierowanie aby wszystko sprawdzić?

szanowna Pani, wymagana jest znacznie szybsza wizyta, bez badania nie jestem w stanie pomóc, pozdrawiam