Czy leczone GBS dodatnie podczas porodu daje 100% pewności, że dziecko nie zarazi się?

Witam, Czy leczone GBS dodatnie podczas porodu daje 100% pewności że dziecko się nie zarazi??

Krzysztof Piwowarek

Nie można dać 100-procentowej gwarancji, że antybiotykoterapia zapobiegnie zakażeniu dziecka. Tym niemniej, zmniejsza ono to ryzyko w bardzo dużym stopniu.

Witam.

Żadne leczenie nie daje 100% pewności że odniesie właściwy skutek. Leczone GBS ma za zadanie nie dopuścić do zarażenia noworodka i w dotychczas poznanych mi przypadkach tak właśnie się stało. Nigdy jednak nie można mieć 100% pewności.

Pozdrawiam