Czy lekarz mógł wyłyżeczkować zmianę na szyjce czy dokonał konizacji szyjki?

Witam. Miałam zmianę na szyjce macicy (polip lub mięśniak) oczywiście do badania histopatologicznego. Dostałam skierowanie na usunięcie. Lekarz nie rozmawiał ze mną na temat wykonanego zabiegu. Wizytę kontrolną mam za tydzień. Moje pytanie jest następujące: Czy lekarz mógł wyłyżeczkować zmianę na szyjce czy dokonał konizacji szyjki. Dodam, że zabieg łyżeczkowania miałam nie raz i zazwyczaj trwał ok.10 minut. Teraz trwał ok. 20 min. Po poprzednich łyżeczkowaniach (bezpośrednio po zabiegach) nie krwawiłam tak jak teraz. Czym grozi częste łyżeczkowanie macicy?

Nie wiem z jakiego powodu lekarz miałby Pani nie poinformować o zabiegu, który wykonał. Ma Pani dostęp do dokumentacji medycznej i tam jest wszystko opisane co zostało zrobione.
Częste łyżeczkowanie jamy macicy może grozić jedynie przebiciem ściany macicy