Czy lubrykanty hamują ruchliwość plemników?

Witam, Staramy się z żoną o dziecko ale z uwagi na to że potrzebujemy większego nawilżenia stosujemy lubrykanty Unimil oraz Durex. Gdzieniegdzie można wyczytać że powysze lubrykanty moga hamować ruchliwość plemników a nawet uszkadzać je. Stąd chcieliśmy zastosować jakiś lubrykant który nie będzie tak inwazyjny - konkretnie chodzi o: Conceive Plus - Żel, lubrykant ale pytanie... czy ten żel na pewno jest zdrowy dla nas ? Czy faktycznie jest bezpieczny w stosowaniu i można go bez obaw stosować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej mogą Państwo stosować ten lubrykant. Nie ma powodów do niepokoju.