Czy małe i brązowe przebarwienia na penisie mogły pojawić się na skutek masturbacji?

Dzień dobry. Mniej więcej od 2-3 lat pojawiło się 2 bardzo małe ,bardzo jasne brązowe ,mało widoczne plamki jakby przebarwienie na penisie i pod napletkiem . Nie boli nie swędzi .... czy to od masturbacji ?

Magdalena StusiĹska

Bez badania- trudno się wypowiedzieć, jednak masturbacja raczej nie powoduje takich zmian. Najlepiej skonsultować się z lekarzem urologiem lub wenerologiem.