Czy mam nadwagę? Czy warto się odchudzać?

Witam, Mam 13 lat, około 167 cm wzrostu i ważę 63 kg. Prowadzę aktywny tryb życia (3 razy w tygodniu po 1,5 h trenuję siatkówkę). Chciałabym wiedzieć, czy mam nadwagę? Jaką powinnam stosować dietę, żeby spalić te zbędne kalorie? Zazdroszczę moim koleżankom, które są szczupłe. Ja sama chciałabym ważyć mniej (tak około 52 kg). Mam słabą siłę woli - to jest mój problem. Z góry dzięki za pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI według siatek centylowych wskazuje na lekką nadwagę. Jesteś jednak aktywna fizycznie, dlatego niekoniecznie taka masa ciała świadczy o zbyt dużej zawartości tłuszczu w ciele. Jeśli chcesz to sprawdzić, udaj się do dietetyka, który zbada Twój skład ciała i rozwieje wątpliwości.

Być może popełniasz także podstawowe błędy żywieniowe, które utrudniają skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Bardzo ważne jest spożywanie śniadań, II śniadań, obiadów, podwieczorków oraz lekkich kolacji. Między tymi posiłkami nie powinnaś podjadać. To bardzo ważne, bo organizm każdy zjedzony produkt traktuje jak posiłek. Unikaj niezdrowych przekąsek, które można kupić w sklepiku - wybieraj kanapki zrobione w domu, jogurty naturalne, warzywa czy owoce. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zdrowego żywienia i zastosuj się do nich (http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki).

Pozdrawiam