Czy mam przyjąć kolejne opakowanie antykoncepcji?

Dzień dobry, o 20:30 zażyłam ostatnią tabletkę z blistra yasminelle, o 23 odbył się stosunek z wytryskiem, a o godzinie 1:30 dostałam biegunki, dzisiaj o 11 zażyłam dodatkową tabletkę, czy powinnam zrobić normalnie przerwę 7 dniową z racja zażycia wczoraj ostatniej tabletki czy zacząć od razu kolejne?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w takim przypadku powinna Pani dalej przyjmować tabletki zgodnie ze wcześniejszym schematem. Skuteczność antykoncepcji pomimo biegunki została zachowana, ponieważ ta wystąpiła dopiero po 4 godzinach od zażycia tabletki, która zdążyła się wchłonąć, a dodatkowo przyjęto kolejną tabletkę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bezpieczne-stosowanie-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.