Czy mam rozumieć, że wynik jest negatywny i nie jestem w ciąży?

Witam mam na imię Paulina,mam 24 lata ,w zeszłym tygodniu zrobiłam ,badanie Beta Hcg z krwi, mój wynik to <0,2 U/l Prz normie poza ciąża do 5,3 , czy mam rozumieć że wynik jest negatywny i nie jestem w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli badanie wykonała Pani co najmniej po 7 dniach od ryzykownego stosunku to nie ma Pani powodu do obaw – poziom beta hCG <0,2 mU/l oznacza brak ciąży. Natomiast jeżeli do zbliżenia doszło przed upływem 7 dni, wskazane jest powtórzenie badania za kilka dni, by sprawdzić ewentualny przyrost hormonu ciążowego – gonadotropiny kosmówkowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat beta hCG, a także norm dla tego hormonu w okresie ciąży, w jej poszczególnych tygodniach, zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Natomiast jeśli Pani obawy budzi brak miesiączki to warto skonsultować się z ginekologiem. Proszę również pamiętać, że brak okresu nie musi by świadectwem stanu patologicznego.

Proszę zapoznać się z materiałem dostępnym pod tym adresem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.