Czy maść sterydowa mogła mieć wpływ na zanik rumienia?

Zastosowałam jeden raz maść sterydową na rumień po ukąszeniu (niestety nie wiem czego) ok. 5 cm. Po kilku godzinach zbladł. Czy maść sterydowa mogła mieć wpływ na zanik rumienia (nawet jeśli był on wędrujący po ugryzieniu np. kleszcza)?

Lek. Paweł Szadkowski

Maść sterydowa mogła wpłynąć na zanik zmiany skórnej. Trudno jednak na podstawie pani opisu określić przyczynę zmiany i szczegóły jej ewolucji. W razie wątpliwości najlepiej udać się do lekarza.