Czy miesiączka nasila nerwicę?

Witam od lipca tamtego roku męczę się z nerwica lekowa od września jest coraz lepiej chodzę raz w miesiącu do psychologa dodam dużo też sobie sama pomagam walczę nie dając się i od stycznia jest duża poprawa cały luty prawie nie czułam leków napięcia humor miałam ok lecz wczoraj dostałam miesiączki no i pojawiło się te kochane uczucie leków lecz też opanowałam i nie nakrecalam się. Czy ten lęk mógł być powodem właśnie przez miesiączke czy ona nasila nerwice i ogólne źle samopoczucie

Witam
Istnieje "zespół tzw. przedmiesiączkowy", który wzmaga ogólny niepokój i czasem generuje lęki. Być może właśnie jest on przyczyną opisanych objawów, jednak pojawienie się opisanych symptomów może wynikać z zupełnie innych przyczyn, np. określonej sytuacji zupełnie nie kojarzonej z generowaniem lęku. Najlepiej przepracować to podczas kolejnej wizyty z psychologiem.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Wiele kobiet odczuwa zmiany zachodzące w organizmie w cyklu miesiączkowym. Objawy są różne, w tym wzrost napięcia, drażliwości. To z kolei może mieć wpływ na odczuwany przez Panią lęk lub niepokój lub też utrudniać wypracowane wcześniej strategie zaradcze. Warto jednak omówić to szerzej ze swoim psychoterapeutą. Być może także dobrym pomysłem byłoby zwiększenie częstotliwości spotkań z terapeutą?