Czy mogę dzisiaj bezpiecznie wyjąć krążek?

Używam od paru miesięcy krążka antykoncepcyjnego, jednakże chciałabym przestać, ze względu na skutki uboczne. Wczoraj uprawiałam seks z partnerem i wytrysk nastąpił we mnie. Czy mogę dzisiaj bezpiecznie wyjąć krążek, bez obawy że plemniki przeżyją na tyle długo, aby doszło do zapłodnienia?

Lek. Tomasz Budlewski

a który to dzień cyklu?

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.