Czy mogę mieć zespół odstawienny?

Witam, od dzisiaj będę odstawiać lek ESCITIL, oczywiście po rozmowie z psychiatra. Aktualnie jestem na psychoterapii. Od 5 lat biorę dawke 5mg i przez dwa tygodnie mam brać 2,5mg, czy mogę mieć zespół odstawienia ? Bardzo się tego obawiam i boję. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Witam! Nie powinno być żadnych problemów - stosowana dawka jest bardzo niska. Dla większego komfortu po 2 tygodniach przyjmowania dawek "zredukowanych" proponuję kilkakrotnie przyjęcie 2,5 mg Escitilu, lecz co drugi dzień i odstawić ( forma dalszej redukcji dawek). W tym czasie "zamiennie" wskazana psychoterapia lub treningi autogenne. Powodzenia W. Łuczkowski.