Czy mogę o jeden dzień wcześniej zacząć 7-dniową przerwę?

Witam, mam pytanko. Zażywam tabletki 4 miesiące, pierwszą zawsze biorę we wtorek i wychodzi na to, że ostatnią biorę w poniedziałek, potem jest 7 dni przerwy i zaczynam znowu branie od wtorku. Co robić, gdy nie mam ostatniej, poniedziałkowej tabletki? Czy mogę zrobić przerwę 7-dniową od poniedziałku zamiast od wtorku i czy będzie zachowana skuteczność antykoncepcji? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i dziękuję:)

Redakcja abcZdrowie

Może Pani pominąć ostatnią tabletkę  i rozpocząć przerwę o jeden dzień wcześniej. Skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana. Wcześniej wystąpi tylko krwawienie z odstawienia.