Czy mogę udać się na badanie z bólem gardła i mokrym kaszlem?

Witam! Za kilka dni mam mieć robioną gastroskopię, a właśnie dopadła mnie choroba. Mam katar, gardło boli i już 3 dzień męczy mnie mokry kaszel. Biorę syrop wykrztuśny jednak po nim znacznie częściej kaszle. Nie dam rady pozbyć się wydzieliny do czasu badania. Zalega mi dużo wydzieliny, którą nie zawsze mogę odkrztusić. Kaszel jest męczący i dokuczliwy. Czy dalej brać syrop na kaszel? Powinnam przełożyć termin gastroskopii czy mogę udać się na badanie z bólem gardła i mokrym kaszlem?

W takim stanie badanie raczej nie będzie możliwe do wykonania, proszę najpierw udać się do swojego lekarza rodzinnego który zbada Panią i wyda zalecenia oraz stwierdzi czy badanie gastroskopowe może się odbyć.