Czy mogę w ten sposób przyjmować ten lek?

Dzień dobry. Bardzo proszę o informację czy mogę podzielić karbicomib32mg 25mg i 1 połówkę przyjąć rano a druga wieczorem.Jest to najlepszy lek na moje nadciśnienie ale: po przyjęciu całej tabletki rano cisnienie spada do 100 /70/74 i bardzo źle się czuję. Wieczorem z kolei ciśnienie wraca do 150/90/99. 1/2 tabletki powoduje, że cisnienie jest idealne cały dzień ale wieczorem wraca do 150/85/90.

Może Pani, chociaż jest to lek o takim czasie działania, że optymalne dawkowanie zakłada przyjmowanie 1x/d. Warto rozważyć redukcję dawki i dołączenie innego leku w celu lepszej kontroli w ciągu dnia - proszę zgłosić złą tolerancję leku lekarzowi prowadzącemu.