Czy mogę zahamować powstawanie nowych pieprzyków?

Witam. Chyba od 10 lat mam problem z pieprzykami. Wiec przestalem chodzic na solarium, prawie w ogole sie nie opalam. Uzywam tylko samoopalacza. A mimo to na twarzy pojawiaja sie nowe malutkie pieprzyki lub malutkie czerwone kropki (nie krosty), ktore pewnie w koncu zmienia sie w pieprzyki. Czy moge jakos zahamowac wyskakiwanie nowych pieprzykow ? I jaką metodę usuniecia istniejacych by Panstwo polecili. Pozdrawiam, Michał

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by zahamować powstawanie nowych pieprzyków (oczywiście oprócz unikania solarium i słońca). Niestety nie napisała Pani jakiego rozmiaru są te, które Pani posiada. Najlepsza metoda ich usunięcia zależy bowiem od rozmiaru, położenia, charakteru, itd. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem dermatologiem.