Czy mogłam naderwać jakiś mięsień?

Dzień dobry, pracuje w holandii od miesiąca. Przenieśli mnie teraz na tzw linkę. Podnosiłam ciężkie pudełka z kiściami bananów ok - 20-25kg pudełko. Zaczęła mnie boleć prawa ręka ponieważ musiałam podnosić te pudełka z palety i wrzucać na taśmę. Z początku bolało w okolicy stawu zgięcia łokciowego ale po około 30min zaczęło promieniować od ramienia do nadgarstka po całym ręku, nie moge jej podnieść i odczuwam jakby była raz zimniejsza a raz cieplejsza. Czy mogłam naderwać jakiś mięsień? Co powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem ortopedą, który na podstawie szczegółowych badań, będzie mógł określić, czy doszło do jakiegoś poważniejszego urazu.

Naciągnięcie lub naderwanie mięśni może objawiać się silnym miejscowym bólem oraz wzmożoną wrażliwością na dotyk, szczególnie jeśli ręka nie była przyzwyczajona do intensywnego wysiłku fizycznego. W takim przypadku może Pani zastosować jakiś opatrunek chłodzący. Przydatne mogą być również zimne okłady z kefiru.

Do czasu wizyty u specjalisty proszę starać się oszczędzać kończynę. W przypadku nasilania się nieprzyjemnych dolegliwości może Pani sięgnąć po leki przeciwbólowe lub specjalne maści dostępne w aptekach. Jeżeli objawy nie będą ustępowały przez dłuższy czas konieczne będzie wykonanie szczegółowej diagnostyki, np. badania rentgenowskiego oraz usg, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pani więcej szczegółowych informacji na temat objawów naciągnięcia mięśni:

https://uroda.abczdrowie.pl/naciagniecie-miesni

Być może pomocne okażą się również dla Pani odpowiedzi ekspertów portalu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moze-byc-to-naderwany-miesien-sciegno

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bol-reki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naderwanie-sciegna-w-obrebie-reki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.