Czy mogłam w ten sposób zarazić się listeriozą?

Wczoraj wśród umytych wodą czereśni (płukane kilkukrotnie w misce z ze zmienianą wodą) znalazłam czereśnie ubrudzoną czymś białym - zakładam odchody ptaka, jadłam owoce umyte razem z tą czereśnią. Czy istnieje ryzyko zarażenia listerioza? Po jakim czasie wykonać posiew lub inne badanie (jakie jest najlepsze)? Jestem w 17 tygodniu ciąży.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje niewielkie ryzyko. Radziłbym skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych.