Czy mój okres jest powodem do niepokoju?

Rozpoczęłam przyjmowanie antykoncepcji i jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienie wystąpiło 3 dnia. Okres jest bardzo obfity z wieloma dużymi skrzepami.Dziś jest dzień 6 i nafal krwawienie jest obfite oraz skrzepy wystepują. Czy jest to powód do niepokoju?Czy jeżeli nadal krawiwnie wystepuje podczas 7 dnia powinnam rozpocząć przyjmowanie kolejnego blistra?Z gory dziekuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro jest to pierwsze opakowanie, takie krwawienie mogło wystąpić i w kolejnych miesiącach powinno być mniej obfite. Niezależnie od krwawienia, po 7 dniach przerwy, należy rozpocząć nowe opakowanie.