Czy może sie zdarzyć sytuacja, że nie wystąpi okres z odstawienia?

Kobieta, 22 lata. Witam, właśnie skończyłam swoje drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji! Właśnie dzisiaj powinnam dostać okres z odstawienia, ale się nie pojawia! Czy taka sytuacja mogła wystąpić? Chciałam zaznaczyć, że mimo iż biorę już 2. opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, jeszcze nie współżyliśmy z moim partnerem? I mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli nie wystąpi okres z odstawienia i po 7-dniowej przerwie zacznę kolejne opakowanie, to ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, jesteś w trakcie przerwy, ok 2-3 dnia jej trwania. Radziłabym spokojnie poczekać jeszcze kilka dni, krwawienia najprawdopodobniej się pojawi.

Prawdą jest, że miesiączka występuje ok 2-3 dnia przerwy, ale nie jest to reguła. Każdy z tych 7 dni jest równie dobry i prawidłowy dla wystąpienia krwawienia.
Jeżeli nie współżyłaś w tym cyklu, ciążę możemy wykluczyć. Obowiązkowe wykonanie testu w takiej sytuacji jest zatem bezzasadne.

Jeżeli krwawienie nie pojawi się jednak w przewidzianym dla niego czasie, rozpocznij blister w wyznaczonym do tego dniu. Jednorazowy brak krwawienia nie jest powodem do niepokoju. Jeżeli jednak sytuacja ponowiłaby się w przyszłym miesiącu, niezbędna będzie wizyta kontrolna u ginekologa.

Pozdrawiam