Czy mój wynik beta-HCG może oznaczać ciążę?

Witam ostatnią miesiączke miałam 18 października od ostatniej miesiączki mineło 43 dni. Mam nieregularne cykle przeważnie 32 dni. Robiłam test ciążowy jeden wyszedł negatywny, po kilku dniach powtórzyłam i wyszła minimalnie widoczna druga kreska. Robiłam beta hcg i wyszło mi 44,6. Od jakiegoś czasu jestem wrażliwa na zapachy, mam apetyt, piersi mnie bolą. Dodam,że w sierpniu wykryto u mnie torbiela. Mam pytanie czy z takim wynikiem hcg to może być ciąża? Zależy mi na odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Lek. Magdalena Pikul

Tak. W zależności od dnia ciąży wyniki beta-hcg zmieniają się i podana wartość może oznaczać początek ciąży. Proszę zgłosić się do Poradni Ginekologicznej celem weryfikacji.