Czy moja ciąża była zagrożona?

Witam. Chciałam o coś zapytać. Jestem w 32 tyg ciąży, wiem że to niedorzeczne ale jak ktoś ciągle mi o tym mówi., to moja głowa zaczyna wariowac. Otwórz w domu zapaliła nam się instalacja elektryczna, ją to widziałam, widziałam ogien i się wystraszyłam. Czy to oznacza że moje dziecko będzie miało jakieś znamię na buźce? Wiem że to gusła i zabobony ale jak ktoś ciągle mówi i tym to naprawdę miesza mi się w głowie. Stresuje się A chciałabym spokojnie doczekać rozwiązania.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić Panią do konsultacji z lekarzem ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę. W pytaniu pisze Pani, że w domu w którym mieszka zapaliła się instalacja elektryczna i obawia się Pani o zdrowie nienarodzonego dziecka. W tym wypadku szczególnie istotnym czynnikiem jest czas, jaki Pani spędziła w mieszkaniu, w którym się to wydarzyło. Zapewne nie był to okres długi i nie nawdychała się Pani dużej ilości dymu. Jeśli natomiast było inaczej, to konsultacja z lekarzem wydaje się być konieczna. Z relacji zawartej w pytaniu można wnioskować, że jest Pani z tego powodu mocno zestresowana, z tego też względu rozmowa z lekarzem ginekologiem ,choćby przez teleporadę mogłaby Panią uspokoić.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-prenatalne-plodu

https://portal.abczdrowie.pl/stres-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-stres-w-ciazy-wplywa-na-dziecko

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.