Czy moja owulacja uległa przesunięciu?

Witam, ostatnia miesiączka 10.12.2021r. jednak w jej czasie miałam ciężką anginę. Po tym czasie stosunek był dopiero 30.12.2021. okres spóźniał mi się 8 dni więc zrobiłam test - negatywny. Po kolejnych 4 dniach dostałam bólu brzucha i krwawienia. Myślałam że to okres ale zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Krwawiłam 8 dni. 15.01.2022 zrobiłam betę HCG 40.9 a po 48h 90.6. Później beta rosła bardzo ładnie. Ostatnia beta 12.02 - 27667. W 26.01 badanie USG pokazało GS 6mm, 4.02 USG pokazało GS 10mm YS 4mm. 10.02 USG pokazało GS 15mm YS 3mm. Nadal brak zarodka. Dostałam skierowanie do szpitala. Czy z racji tego że owulacja ewidentnie mi się przesunela 2-3 tyg przez angine, jest jeszcze cień szansy na zarodek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dobrze by było porozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym, który od początku monitoruje Pani ciążę i ma dostęp do wszystkich wyników badań.

Niestety brak zarodka to niepokojący objaw, dlatego trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Najczęściej zarodek staje się widoczny w okolicy szóstego tygodnia ciąży, jednak czasem – na przykład z powodu przesunięcia owulacji – pojawia się później. Proszę więc być dobrej myśli i stale monitorować tę ciążę. Ważne, że beta-HCG stale rośnie – to dobry znak.

Jeśli zgłosi się Pani do szpitala, lekarze z pewnością jeszcze raz wykonają badanie USG mające na celu ocenę sytuacji. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-normlane-ze-jeszcze-nie-widze-zarodka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-ze-zarodek-sie-jeszcze-pokaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.