Czy moje dolegliwości to wynik owulacji czy ciąży?

Witam. Od około roku biorę tabletki antykoncepcyjne, regularnie, ani razu nie zdarzyło mi się żadnej pominąć. Okres dostaje miesiąc w miesiąc. Od jakiegoś czasu (zaczęło się około tygodnia od ostatniego okresu) piersi powiększyły się (przytyłam parę kilo) a sutki są bardzo czułe na każdy dotyk, bardziej niż zwykle. Czy to może wynikać z momentu owulacji czy jest szansa że to oznaka ciąży? W czasie brania tabletek nie wystąpiły wymioty ani dotkliwa biegunka, różnica w czasie przyjmowania była do 3-4h maksymalnie.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro przyjmuje Pani tabletki regularnie, nie powinna być Pani w ciąży. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.