Czy moje dziecko może być poważnie chore? To salmonella?

Witam, Jestem mamą 4-letniego chłopca o imieniu Alan. Od tygodnia wysoko gorączkuje, najpierw miał ob 27, crp 12, teraz ma powiększone węzły krezkowe w brzuszku. Obecnie jesteśmy w szpitalu, dziecko ma zapalenie oskrzeli, dostaje dożylnie antybiotyk, lecz ob ma 41, a crp 40, nic nie je, mało pije, dostaje kroplówki. Od urodzenia mamy problemy - synek ma otwór w serduszku, szmery, przeszedł zapalenie żołądka, dwunastnicy, ma przepuklinę i refluks. Od urodzenia jest na 3. centylu. W szpitalu nic nie robią, dalej wysoko gorączkuje, nie je, traci siły, zawsze był żywym dzieckiem, teraz o 17. już śpi, proszę o pomoc. Miał jeszcze robioną endoskopię i podejrzewali lambię, ale nie wyszła w kale. Teraz Pani doktor podejrzewa salmonnelę, miał biegunkę jak tu przyszliśmy. Błagam, ja oszaleję, nikt nic nie robi, a ja tracę dziecko. Mama Alanka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiem Pani niepokój w zaistniałej sytuacji. Podwyższone OB i CRP może być wynikiem zapalenia oskrzeli, a natomiast powiększone krezkowe węzły chłonne powinny skłaniać w kierunku rozszerzenia diagnostyki.

Jak sądzę USG jamy brzusznej już zostało wykonane, proponowałabym więc rezonans magnetyczny jamy brzusznej. Analizując historię choroby Pani Synka, należałoby wnikliwie szukać przyczyny zapalenia ze względu na przebyte zapalenia i skłonność do schorzeń gastrycznych.

Salmonella może powodować biegunkę i osłabienie, nie przebiega jednak z powiększeniem węzłów.

Proszę porozmawiać bezpośrednio z lekarzem prowadzącym i domagać się, aby spokojnie i rzeczowo wyjaśniono Pani cały proces diagnostyczny i zakładane hipotezy, dotyczące przyczny dolegliwości.