Czy Mozarin i Sympramol może powodować chudniecie?

Czy mozarin 10mg I sympramol przyjmowany tylko na noc w dawce 50mg 2 tabl od 4 miesiecy z powodu nerwicy lekowej moze powodowac chudniecie? Odkad przyjmuje leki schudlam 12 kg apetyt mam taki jak zawsze dobrze sie czuje po tych lekach. Nigdzie nie pisze ze po tych antydepresantach sie chudnie

Witam!
Zazwyczaj może dojść do przyboru masy ciała. Jeżeli wyjściowo miała Pani nadwagę, spowodowaną m.in. tzw. "podjadaniem" w okresach niepokoju lub lęku, to leki, które zmniejszają napięcie i niepokój wewnętrzny mogą wbrew sygnalizowanym działaniom niepożądanym dać efekt utraty masy ciała. Jest kilka leków przeciwdepresyjnych, które mogą powodować całkiem odmienne działania niepożądane niż reszta SSRI, ale nie jest to Escitalopram, ani Pramolan. Proszę się przebadać fizykalnie.
Powodzenie
W. Łuczkowski.

Lek. Paweł Szadkowski

Opisywane leki mogą powodować efekt przyrostu masy ciała. Duża, niezamierzona utrata masy ciała jest zawsze objawem niepokojącym. Należy zastanowić się w jakim czasie doszło do spadku masy ciała i czy nie była ona spowodowana zmianą diety oraz czy nie towarzyszą temu inne objawy (wymioty, biegunki, osłabienie i.in.). Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładniejszej oceny klinicznej oraz w razie potrzeby rozszerzenia diagnostyki.