Czy może to być nerwoból nerwu językowo - gardłowego?

Dzień dobry, W lutym 2016 roku miałam usunięte migdałki podniebienne. Po kilku dniach jak tylko trochę zmniejszył się ból pooperacyjny, zaczęłam odczuwać koszmarne bóle zębów, szczęki. Ból promieniował mniej więcej do połowy szyi. Zaczęło się od lewej strony twarzy, a potem bóle pojawiły się po prawej stronie. Zrobiłam tomografię, rezonans. Nic nie wykazały. Ani laryngolog, ani stomatolog, ani chirurg szczękowy nie potrafili zdiagnozować problemu. Po dwóch miesiącach cierpień wybrałam się do neurologa. Nie potrafił postawić jednoznacznej diagnozy, ale zaordynował mi skuteczny lek Finlepsin 200 retard (Carbamazepinum). Po mniej więcej miesiącu brania tego leku, ból zniknął. Niestety co jakiś czas ból pojawia się po prawej stronie twarzy. Ketonal zmniejsza trochę ból, ale to tylko działanie przejściowe. Wczoraj znowu pojawił się koszmarny ból. Zaczęłam brać Finlepsin i zapewne ból na jakiś czas przejdzie. Jednak cały czas nie znam diagnozy. Czy może to być nerwoból nerwu językowo - gardłowego? Pozdrawiam, Marta

Być może nietypowa neuralgia nerwu V, w naszym ośrodku z powodzeniem wykonuje się glicerolizę zwoju Gassera - najlepiej robi to dr Leszek Herbowski